Сериалът “Дяволското гърло” увеличава туристите и брачните двойки в Триград

Снимка: "Дяволското гърло"

Смърт не само в сериала - през 1970 г. в едноименната пещера загиват двама водолази

“Дявослкото гърло”, в който си партнират българските звездни актьори Владимир Карамазов и Теодора Духовникова, повишава значително интереса на туристите в района на Триград.

Все повече двойки искат да сключат брак в селото, а наскоро Духовникова получи писмо, в което цял клас абитуриенти я поздравяват и казват, че заради сериала ще отпразнуват завършването си в красивия родопски район.

“Дяволското гърло” разказва за поредица неразкрити смъртни случаи, но мистиката не е част само от сериала. През 1970 г. в нея загиват двама млади водолази - Сияна Люцканова и Евстати Йовчев. След мащабна спасителна акция телата им са намерени няколко дни по-късно извън пещерата.

Природната забележителност пази страховити тайни и легенди. Едно от вярванията е, че именно през нея Орфей се спуска към царството на Хадес, за да спаси своята Евридика.

Сякаш неслучайно около Дяволското гърло расте в изобилие цветето силивряк, което е познато още като безсмъртниче.

Мистерия има и около Триградската река. Тя се стича в недрата на земята и излиза малко след пещерата, но всичко, което повлича надолу, потъва завинаги като в гърлото на дявола. Изследователи все още не могат да установят какъв е пътят на водата, за да задържа всичко повлечено.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
FOMO: Когато страхът да не изпуснеш нещо се превръща в болест
Галерията на дъщерята на принц Андрю нарушила санкциите срещу Русия
Крис Айзък и Wicked Games най-после на живо у нас
Парис Джаксън: Дрогата съсипа живота ми
Вещи на "Ролинг стоунс" могат да бъдат продадени на търг за 1,3 милиона долара

Напишете дума/думи за търсене