Адриан Андреев се оттегли от "Уимбълдън"
Димитров разбит, не се яви на пресконференцията
Григор Димитров ще бъде глобен за неявяване на пресконференция след драматичното поражение от Корентин Муте с 6:2, 6:3, 6:7 (4), 3:6, 1:6 в I кръг на турнира "Уимбълдън". Всички тенисисти са задължени да се явят на медиен брифинг, ако има интерес към тях от страна на журналисти. Доводът на Гришо бил, че никой не се интересува от него. Въпреки това в една от залите за пресконференции имаше акредитирани репортери, включително на "България Днес", очакващи неговата версия за случилото се на корта. За втора поредна година и общо за трети път в своята кариера Гришо беше елиминиран на старта в Лондон.
"Имах силни моменти - коментира след срещата Муте пред френските медии. - Мога да се справям и още по-добре, отколкото днес. Ако искам да прогресирам в световната ранглиста, не трябва да се задоволявам с това. Играх срещу много добър тенисист. Той беше фаворит, но аз излязох за победата."
Легендарният български тенисист Милен Велев остана много учуден от поражението на Димитров.
"Не успях да гледам мача, но познавам Муте. Гледах го преди година и половина. Има качества", добави Милен Велев.
Лошите новини за българския тенис продължиха и във втория ден от надпреварата. Адриан Андреев се оттегли от юношеския турнир. Той беше поставен под номер 3 в схемата. Талантът все още не се е възстановил от контузия на китката. Травмата го принуди да се оттегли от "Ролан Гарос".
Коментари (0)
Вашият коментар