10 минути аплодисменти и станали на крака зрители за Пласидо Доминго в Залцбург (Видео)

Испанският тенор Пласидо Доминго бе изпратен с 10-минутни аплодисменти и станали на крака зрители при първата си сценична изява след публикацията на обвинения в сексуален тормоз срещу него, съобщиха Асошиейтед прес и Франс прес.

"Триумф в Залцбург, станали на крака зрители за Пласидо Доминго", написа регионалният в. "Клайне цайтунг" след представлението на операта "Луиза Милер" на Верди, което бе с участието на 78-годишния певец.

Ансамбълът от певци в постановката се представи на сцената преди представлението и незабавно бе аплодиран. Когато Доминго излезе на сцената, зрителите се изправиха на крака, за да го приветстват.

Сред присъствалите на представлението видни личности бе избраната за председател на Европейската комисия германка Урсула фон дер Лайен.

Обвиненията срещу Пласидо Доминго накараха Лосанджелиската опера, на която той е генерален директор от 2003 г., да започне разследване, а две големи зали в САЩ отмениха планирани по-рано представления. В Европа обаче не са отменени представления с неговото участие. Предвижда се той да пее в Унгария в сряда и отново в Залцбург на 31 август.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Крис Айзък и Wicked Games най-после на живо у нас
Парис Джаксън: Дрогата съсипа живота ми
Вещи на "Ролинг стоунс" могат да бъдат продадени на търг за 1,3 милиона долара
Брук Логан от "Дързост и красота" на една сцена с майките на Насар, Никола Цолов и волейболистите
Да надникнем в живота и дома на Мишел Пфайфър

Напишете дума/думи за търсене