Библията наистина ли е най-добрата книга, пита Ричард Докинс в “След Бог”

В дванайсет кратки, забавни и информативни глави големият учен Ричард Докинс описва как животът се е развил без създател.

Вярата в безброй богове е съпътствала човечеството през хилядолетията. Тази вяра се предава с лекота от родителите, държавата и обществото на децата, които са беззащитни пред внушението, че конкретният бог на мястото, на което са се родили, съществува и е истинският.

В “След Бог” Ричард Докинс (ИК “Сиела”), най-известният хуманист на планетата, обаче разбива мита, че вярата в кой да е от боговете е нужна. И показва колко смислен, достоен и морален може да е животът след Бог.

Големите въпроси намират своя отговор не в религията, а в науката.

Той застава открито срещу твърдения, които векове наред са приемани без замисляне или под принудата на силата. Вярвате ли в Бог? В кой точно? Библията наистина ли е добрата книга? Вярата прави ли хората по-добри един към друг?

Вглеждайки се отблизо във фактите, а не във фантазиите, “След Бог” учи да мислим самостоятелно по най-важните теми на нашето време.

“Нищо не доказва еволюцията по-добре от оцеляването на религиозната вяра. Вярата нагледно демонстрира, че човекът продължава да е страхливо, недоразвито същество, което се ужасява от смъртта и мрака.”

Кристофър Хичънс, автор на “Бог не е велик”.

Още заглавия

Новите приключения

на малката Лота

Лота искаше страшно много да има домашен любимец! Но вместо нещо мило и сладко получи папагала Ханибал.

Но с това далеч не се изчерпват грижите ѝ. Беренике, която се мисли за много готина, създава бандата “Бляскавите момичета”. Затова Лота и нейната приятелка решават да създадат своя - “Дивите зайчета”! И се започват шеметни бандитски приключения.

Всяка следваща книга от поредицата “Животът на Лота” (ИК “Сиела”) се изкачва още с излизането си начело в класациите.

Ето и седмичната класация на издателството

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Да надникнем в живота и дома на Мишел Пфайфър
Науката казва кои добавки работят ефективно за отслабване
Ива Софиянска кръсти сина си Стефан
Златна и в сърцето: Боряна Калейн намери и върна портфейл с много пари (Обзор)
“Жена със 100 лица”: изложба за 80 г. от рождението на Катя Паскалева

Напишете дума/думи за търсене