БАН показва българският принос в репродуктивната имунология

СНИМКА: Архив

Последните постижения на българските учени в областта на репродуктивната имунология ще покаже Институтът по биология и имунология на размножаването "Акад. Кирил Братанов" на БАН /ИБИР/. Това съобщи пресцентърът на Академията.

Събитието е част от календара на честванията за 150-годишнината на БАН и е 13.30 часа в централно фоайе на Академията.

Изложбата "Роля на ИБИР за развитието на репродуктивната биология и имунология" ще представи актуалните проекти на института по теми като асистирана репродукция, криоконсервация на гамети и стволови клетки, мъжки и женски стерилитет, роля на имунната система по време на имплантация и бременност, и имунологични аспекти на стерилитета.

На откриването ще бъде представена марка с персонализирана винетка, която представлява снимка на патрона на ИБИР-БАН - проф. Кирил Братанов с Нобеловия лауреат за 2010 г. за "инвитро" репродуктивните технологии Робърт Едуардс. Двамата учени са съоснователи на Международния комитет по имунология на репродукцията по време на първия симпозиум по имунология на сперматозоидите и оплождането, състоял се по инициатива на акад. Братанов и учени от ИБИР през 1967 г. в Международния дом на учените във Варна.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Тейлър Суифт иска от правителството на САЩ да блокира търговската марка „Swift Home”
"Гласът на България" започва предварителните кастинги за новия сезон
Какво да облечем за Свети Валентин
Любовта и близостта: усилва ли връзката Свети Валентин
Бум на сватбите за Деня на влюбените

Напишете дума/думи за търсене