Братя Аргирови и “Фондацията” на площада навръх Нова година в “Сцена под звездите”

Над 30 000 души се събраха да посрещнат 2019 г. на площада в София и да гледат “Сцена под звездите” на живо.

Съзвездие от музиканти ще пее на площад “Княз Александър I” в 20-ото издание на най-гледаното предаване на живо в новогодишната нощ - “Сцена под звездите” по БНТ.

Гостите на площада и милионната аудитория пред телевизора ще посрещнат новата година заедно с Кирил Маричков, Иван Лечев, Дони, Славчо Николов и Венко Поромански от “Фондацията”, братя Аргирови, кубинската изпълнителка Долорес Естрада, хитовата поп певица от 90-те Тони, талантите от Expose Team и брасбенда “Виво Монтана”.

Водещи на спектакъла, организиран всяка година от обществената телевизия и Столичната община, ще бъдат Райна Налджиева и Мирослав Димитров от предаването “Туризъм.бг” на БНТ. Режисьор и сценарист е Борис Радев.

“Сцена под звездите” започва в 22 ч на 31 декември и ще продължи половин час след полунощ на 1 януари. 20-ото издание на празничната забава съвпада с отбелязването на 140 години от обявяването на София за столица на България и 60-годишнината на Българската национална телевизия.

В последните минути на отминаващата 2019-а обществената телевизия ще излъчи новогодишното обръщение на президента Румен Радев. Заради мащабното празнично събитие в центъра на София ще има промени на движението - след 20,00 ч на 28.12 ще бъде забранено паркирането на автомобили на паркингите на площад “Княз Александър I” и ул. “Дякон Игнатий”. На 31.12. след 15,00 ч ще бъде забранено преминаването на автомобили по бул. “Цар Освободител”. Движението ще бъде възстановено след 6,00 ч на 1.01.2020 г. Паркингът ще може да се използва след 23,00 ч на 1.01.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Тейлър Суифт иска от правителството на САЩ да блокира търговската марка „Swift Home”
"Гласът на България" започва предварителните кастинги за новия сезон
Какво да облечем за Свети Валентин
Любовта и близостта: усилва ли връзката Свети Валентин
Бум на сватбите за Деня на влюбените

Напишете дума/думи за търсене