Джони Деп свири на китара в "Арена Армеец" през септември (Обзор)

Джони Деп свири на китара.

На сцената с него ще бъдат рок певецът Алис Купър и Джо Пери - един от основателите на “Аеросмит”

Актьорът Джони Деп идва в България, но не за да се снима във филм, а за да свири. Той ще излезе на сцената в зала “Арена Армеец” на 11 септември заедно с останалите музиканти от супергрупата “Холивудски вампири” (The Hollywood Vampires). Това са рок певецът Алис Купър и един от основателите на “Аеросмит” - Джо Пери.

България е една от спирките в европейското турне на бандата, което ще започне в Германия това лято. Преди звездите да кацнат в София, ще обиколят едни от най-големите музикални зали на Стария континент в Австрия, Полша, Швейцария, Франция, Великобритания, Люксембург и Италия. След концерта в България се отправят към Турция, където е следващата спирка от турнето.

Деп, Купър и Пери създават групата през 2015 г., за да почетат музиката на рок звездите, починали през 70-те години заради различни пристрастявания. Всъщност главен мотор на проекта е Купър. Идеята му хрумва през 2011 г. в Лондон, когато заедно с Деп снимат филма “Тъмни сенки”. Тогава музикантът поканил актьора да свири с него и се зародила идеята да създаде банда, която да изпълнява рок хитове на починали музиканти. Купър говорил и с Пери, когото познава от десетилетия. Така се появяват “Холивудските вампири”. 

Джо Пери, Алис Купър и Джони Деп
Джо Пери, Алис Купър и Джони Деп

Името на бандата не е избрано произволно. През 70-те години на миналия век Купър имал свой таен клуб в Холивуд. В него достъп имали само подбрани лица. Сред тях били Джон Ленън и Ринго Стар от “Бийтълс”, Кийт Муун от The Who, Мики Доленц от The Monkees и др. Целта била да могат да пият цяла нощ, без носът на досадни репортери или мениджъри да се навира в заниманията им.

Този таен клуб бил кръстен от служителите в него “Холивудските вампири”. “Това е така, защото ни виждаха само нощем и всичко, което правехме, е да пием”, казва със смях Купър.

Най-изненадващият член на супербандата без съмнения е Джони Деп, защото хората са свикнали да го гледат на малкия екран в някоя от шантавите му роли - Джак Спароу, Уили Уонка, Едуард Ножиците и т.н. Само че той е и талантлив музикант. Още през 1997 г. доказва заложбите си, свирейки на китара в песента Fade In-Out на “Оейзис”. “В някои отношения е по-добър китарист от мен”, казва за него Джо Пери.

“Холивудските вампири” вече имат два издадени албума с участието на гост музиканти като Пол Маккартни, Дейв Грол, Джо Уолш и Кристофър Лий. Билетите за концерта на групата в София ще бъдат в продажба от 5 март, като може да се купят и онлайн. Цените са от 60 до 130 лв.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Брад Пит ще е в града! Май само за ден на скалите край Белоградчик
9 навика на организираните майки
Мерилин Менсън начело на рок звездите, дошли на погребението на Ози Озбърн
Как да останем спокойни, когато детето се тръшка
Орлин Павлов открива Международния джаз фестивал „Д-р Емил Илиев“ в Боровец

Напишете дума/думи за търсене