Мариан Бачев и Бианка обучават таланти

Преподавателите в Академията обещават да се раздадат за идващите дарования

Миналата седмица в София отвори врати единствената по рода си у нас Академия за сценични изкуства за деца от 4 до 19 г. В LIPA 4:19 децата и учениците ще бъдат обучавани и водени натам, накъдето талантите им сочат, от едни от най-интересните лица на родната сцена. Сред преподавателите в Академията ще бъдат Мариан Бачев, Супер Бианка, Жени Александрова – Лечева, Жанет Иванова и др. Всичките 17 преподаватели са специално обучавани за работа по методологията на престижната Академия.  На срещата с медиите, която логично се проведе там, където ще се обучават и талантливите деца – хотел „Метрополитън”, присъстваха и арт директорите на LIPA 4:19 България - режисьорът Борис Панкин и музикалният директор Евгени Господинов – създатели на спектаклите "Коса", "Ах, този джаз!", "Да бъдеш Боб Фоси", "Оркестър без име" и първия български фентъзи рок мюзикъл "Площад Синева".

За разлика от познатите училища за изкуства, които обучават основно в една дисциплина, методиката на LIPA 4:19 включва паралелно обучение по танци, пеене и актьорско майсторство, осланяйки се на идеята, че съвременната развлекателна индустрия все повече изисква подготвени в различни сфери на сценичното изкуство кадри.

Интересното е, че Академията няма специални претенции за уменията на своите бъдещи ученици и не предвижда конкурсни изпити, като единственото условие е те да бъдат на възраст между 4 и 19 години.

Патрони на LIPA са знаменателните: Сър Джордж Мартин, Сър Камерон Макинтош, Сър Алън Паркър, Сър Ричард Брансън, Джоан Арматрейдинг, Вангелис, Джудит Денч, Марк Нофлър.

За да разберете как можете да се запишете в състава на бъдещите звезди от LIPA 4:19 посетете техния сайт www.lipa-bg.com.

Мариан Бачев
Мариан Бачев
Милена Видер
Милена Видер
Бианка Илич
Бианка Илич
ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ

Напишете дума/думи за търсене