Руски и турски специалисти работят заедно за ваксина за коронавируса

СНИМКА: Pixabay

Русия и Турция обсъдиха на 22 май съвместната работа по разработването на ваксина срещу новия коронавирус и диагностични продукти за откриване на инфекцията в ранните етапи, пише тъурското англоезично издание Hurriyet Daily News

Руският главен санитарен директор Анна Попова и заместник-министърът на здравеопазването на Турция Емине Алп Меше чрез видеоконференция обменяха опит в борбата срещу COVID-19, се казва в изявление на сайта на руската санитарна служба, предава "Фокус".

"Страните отбелязаха, че набор от антипандемични мерки е широко прилаган и в Русия, и в Турция, което дава възможност да се предотврати развитието на ситуацията по негативен сценарий. И в двете страни има тенденция към намаляване на темповете на растеж на новите случаи на коронавирусна инфекция “, се казва в изявлението.

Меше изрази готовност да работи съвместно с Русия за разработването на ваксини COVID-19, добави изявлението, като отбеляза, че руски и турски учени и експерти ще провеждат консултации за обмен на своите знания по темата.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Психолог разкри тайната на дългите и щастливи връзки
Какво да гледаме на "Киномания 2025"
Струва ли си да пазаруваме в сайтове като Shein и защо в Париж избухна скандал
Медицинско чудо: жена роди 5 бебета, 25 лекари помогнаха за появата им
Модни възходи и падения в политиката

Напишете дума/думи за търсене