Световният творец не крие нищо в своята юбилейна книга албум
Невероятен албум за живота и творчеството на Вежди Рашидов излиза в навечерието на 70-годишнината му (роден е на 14 декември 1951 г.)!
Нарича се “Вежди”!
В него той е до болка откровен, искрен, безкрайно честен.
Но не иска самият той да говори за себе си. Дава думата на приятели, на близки, на почитатели и на хора, които имат в дома си негови скулптури. С много снимки!
За които той е само Вежди!
Човекът, майстор на портрета, майстор на акварела, майстор на жеста, който да направи един художник велик. И го може...
Това може да му го признаем. Факт.
Вежди Рашидов е открит пред читателите. Без да иска нищо. Освен да му вярват. Защото отваря душата си в своята изповед.
Какво може и какво не може? Може да помага, може да казва, че протяга ръка, може да бъде приятел и другар, може да бъде просто човекът до теб - Вежди Рашидов!
Един голям художник и един човек, който обича. И подарява изкуството си на ценителите. Които го обичат.
Да благодарим на Вежди!
Коментари (0)
Вашият коментар