Мистерия с тестовете на останалите плувци

Заркова не разкри дали ще има нови тестове

Никой не знае каква е съдбата на останалите плувци от националния отбор на България, които не са били тествани на 4 февруари. Проверката установи наличие на анаболния стероид станозолол в пробите на Здравко Баблаков, Благой Панайотов и Светлозар Николов. Още около 15 национали са тренирали на лагер в столичния комплекс "Дианабад".

Директорът на Антидопинговия център Виолета Заркова потвърди, че са били тествани общо петима състезатели. Една от пробите е отрицателна, а все още се чака резултатът от последната.

"Не мога да ви кажа дали ще тестваме други плувци", сподели пред "България Днес" Заркова. Тя добави, че не е извършено нарушение при обявяване имената на тримата национали в сайта на Антидопинговия център.

"Когато има временно спиране на състезателните права, резултатите могат да бъдат публикувани на страницата, според разпоредбите на УАДА", каза Заркова.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Братът на шефа на мафията от "Семейство Сопрано" на конклава
Лу Бега пее Mambo №5 на празника на розата в Казанлък
"Смоуки" на 50 идват във Варна и Бургас
Изгубената дъщеря на мразената Йоко Оно
Жената на Ненчо Балабанов празнува, актьорът й се обясни в любов

Напишете дума/думи за търсене