Емил Костадинов: Боби може да оттегли оставката си

Емил Костадинов е доволен от своята работа

Вицепрезидентът на БФС Емил Костадинов внесе повече яснота относно предстоящия конгресд на БФС през юни.

"След като Боби Михайлов подаде оставка, изпълкомът взе решение да има извънреден конгрес. Избраното ръководство ще бъде с мандат до февруари 2022 г., когато ще има редовен конгрес. Борислав Михайлов има право да си оттегли оставката, но това може да стане само на конгреса", заяви Костадинов в ефира на БНТ.

"След всеки конгрес избраният президент на футболния съюз поставя задача на всеки член на изпълкома. Моята задача беше младежкият национален отбор. Аз мисля, че съм си свършил работата и мога с чест да продължа да си я върша. Има колеги, които си подадоха оставката през 2019 г., но продължават да идват на заседанията на изпълкома и взимат възнаграждения, но говорят за морал", призна легендарният футболист.

"Президент на БФС трябва да бъде човек, свързан с футбола. Сега виждам какви хора са заявили кандидатури, а те не са били част от футбола повече от 10 години. Други не съм ги виждал по мачовете."

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Какво животно да вземем, ако живеем в малък дом
Защо ни е необходим дигитален детокс?
Защо май е най-турбулентният месец от 2025 г.
Ал Бано идва с цигуларка от симфоничния оркестър на Сан Ремо
Теди Москов кара Братя Мангасариян да говорят за “вредата от образованието, културата и изкуството”

Напишете дума/думи за търсене