110-годишната баба Агнес от Ню Джърси: Тайната е в три бири и шот уиски всеки ден

Факсимиле: DailyMail

Възрастна дама, която току-що навърши рекордните 110 години, сподели тайната си за дълголетие. Всеки ден в продължение на 70 години Агнес Фентън от Ню Джърси, САЩ, гаврътва по три бири и шот качествено уиски от популярна марка, съобщава northjersey.com.

Агнес спазвала неотклонно „диетата си”, докато навършила 105 години. След това по съвет на роднините й се наложило да намали количеството, тъй като започнала да се храни по-малко. Хората умуват дали алкохолът или намаляването му са помогнали на Агнес да достигне невероятната 110-годишна възраст.

Робърт Янг, директор на геронтоложки изследователски екип, който следи отблизо всички столетници, съобщи, че света има само 600 души на възраст над 110 години. Според учен от Бостънския университет по медицина бройката е едва 360. Там се опитват да разберат на какво се дължи дълголетието на Агнес Фентън.

Тя участвала в експерименталната програма на университета. Когато навършила 105, тя споделила, че пие по три бири на ден, заедно с 50 грама скъпо уиски. Родената в Мисисипи дама правила това в продължение на 70 години.

По съвет на хората, които се грижат за нея, тя спряла да пие след 105. Причината е, че започнала да яде прекалено малко. Любимата й храна са пилешки крилца, зелен фасул и сладки картофи.

Самата Агнес отдава дълголетието си на вярата: „Господ ми даде дълъг и хубав живот и нямам от какво да се оплача. Бог трябва да е в живота ви. Без Бог нямате нищо”.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Радина Боршош ще става майка за първи път
Орлин Горанов отпразнува 35 години от сватбата
Филм с последните думи на дете в Газа не успя да победи във Венеция
Софи Търнър ще изиграе Лара Крофт в нов сериал
Елизабет Хърли се сбогува с Армани и показа, че и на 60 години може да е секси

Напишете дума/думи за търсене