Гарет Бейл излиза срещу "лъвовете"

Гарет Бейл

Звездата на Уeлс Гарет Бейл ще бъде на линия за домакинския мач с България, каза селекционерът на "драконите" Райън Гигс. Двубоят ще се проведе на 6 септември в Кардиф, като е част от турнира Лига на нациите. Вчера в срещата между Финландия и Уелс, спечелена от гостите с 1:0, Бейл беше изваден едва след 45 минути игра, като дори тръгнаха слухове, че се е контузил.

"Гарет е добре, с него няма проблем. Беше част от плана той да играе само 45 минути или максимум час. Смених го, за да е свеж за мача в неделя", обясни Гигс.

"Той е играчът, който е имал най-малко тренировки. Затова знаехме, че ще му е трудно", допълни селекционерът.

Отсъствието на играчи, като Аарън Рамзи и Джо Алън принуди специалиста отново да използва по-млади футболисти. Откакто пое националния тим през 2018 година, Гигс е дал дебютен шанс на 18 играчо.

"Беше трудно, защото не много от възпитаниците ми са записали минути в толкова ранна фаза на сезона - оплака се легендата на "Манчестър Юнайтед". - Доволен съм, че показахме концентрация и желание за победа. И това въпреки че противниците ни бяха играли повече мачове и бяха в по-добра игрова форма".

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Марлене Дитрих - ангел за Холивуд, чудовище за дъщеря си
Защо не бива да ядем банани за закуска?
Най-самоуверените зодии
Лекарска грешка ли уби легендата Супер Кевин?
Защо фолиевата киселина е ключова още от планирането на бебе

Напишете дума/думи за търсене